Odbojkaši Radničkog (©OSS)

Radnički trijumfovao protiv Amrisvila, meč će se pamtiti po neverovatne 63 greške

Vreme čitanja: 2min | sre. 25.10.23. | 22:11

Ekipa Alekse Brđovića zabeležila maksimalnu pobedu u prvom kolu CEV Kupa

Kad se pogleda krajnji rezultat - deluje da je bilo lako... Ali, definitivno nije bilo tako.

Pravi maraton gledali su večeras Kragujevčani u dvorani "Jezero", a na kraju su se radovali zbog pobede svojih miljenika. Radnički je u tri seta savladalo švajcarski Amrisvil, ali je čak dva morao da igra do 32 poena - 25:22, 32:30, 32:30.

Iako je utakmica imala tri seta, trajala je čak 102 minuta. Prvi set je bio najkraći - 26 minuta, drugi je završen posle 35, a treći je išao do 41. minuta.

Najzaslužniji za trijumf ekipe Alekse Brđovića je Bugarin Dejvid Krastev koji je postigao 24 poena (46-22, 48 odsto), od čega 11 u trećem činu. Najveću pomoć u napadu dobio je od Filipa Stoilovića. Nekadašnji reprezentativac Srbije je zaustavljen na 15 poena (napad 36-15, 42 odsto).

Kragujevčani su bili bolji na servisu, u napadu i na prijemu... Švajcarci su bili uspešniji u bloku. Ono što upada u oči jesu greške - domaći su poklonili 33 poena (pogrešili su 21 put servis). Gosti su im uzvratili sa 30 grešaka (19 sa servisa). Zaista mnogo na obe strane...

Radnički je za ovu pobedu dobio tri boda, pa su mu u revanšu potrebna dva seta kako bi obezbedio prolaz u drugu rundu. Švajcarski tim može da prođe dalje jedino ako slavi 3:0 ili 3:1, pa onda dobije zlatni set koji se igra posle druge utakmica do 15 poena.

Druga utakmica je na programu 1. novembra od 19.00 časova u Amrisvilu u Švajcarskoj. Radnički će ukoliko obezbedi prolaz, u šesnaestini finala (22. i 29. novembar) Kupa CEV 2024. igrati protiv rumunske Krajove